Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Rozważny wybór urządzenia jest naprawdę istotny, przecież ma ono nam służyć przez kilka dobrych lat. Komputery poleasingowe są świetną opcją wówczas, gdy nie chcemy przepłacać za nowy sprzęt, a jednocześnie nie tracić na wydajności i jakości sprzętu. W dobie dzisiejszych wydarzeń jeszcze bardziej doceniamy komputery, w pandemii okazały się one niezbędne. Ponadto, ceny elektroniki błyskawicznie szybują w górę i nic nie wskazuje na to, żeby się to zmieniło. Po tym krótkim wstępie już możemy stwierdzić, że komputery poleasingowe są opłacalne, jednak przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Co dokładnie oznacza termin „poleasingowy”?

Poleasingowy, czyli taki, który wrócił z leasingu i trafia na rynek wtórny. Używany wcale nie oznacza gorszy, bardzo często taki sprzęt cechuje się świetnymi parametrami, a co za tym idzie – wysoką jakością, charakteryzują się wyższą solidnością, niż przeciętny sprzęt z rynku konsumenckiego.

Na co zwrócić uwagę 

Aby nie kupić przysłowiowego „kota w worku”, jest parę rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, a są to:

  • Gwarancja. Bardzo istotna kwestia, w AMSO gwarancja wynosi nawet 12 miesięcy
  • System operacyjny – licencja i wersja językowa
  • Specyfikacja 
  • Klasa sprzętu

Klasy sprzętu

Klasa sprzętu, czyli jego wizualna ocena. Podstawowy podział to:

  • Klasa select – doskonały wygląd, który jest praktycznie nierozróżnialny od nowych urządzeń z salonu
  • Klasa A+ i A – Niewielkie ślady używania, wizualny stan bardzo dobry
  • Klasa B – zauważalne ślady użytkowania
  • Klasa C – urządzenia wymagające naprawy lub wymiany części obudowy 

W zależności od potrzeb, najlepszy dla nas samych wybór klasy może wyglądać nieco inaczej, ale z reguły najlepszą opcją będą komputery poleasingowe z klas A i powystawowe. 

Zalety komputerów poleasingowych

Komputery poleasingowe, jak już wyżej wspominaliśmy, cechują się przede wszystkim niską ceną i świetną jakością. Komputer o naprawdę dobrej specyfikacji w wersji poleasingowej można kupić nawet o ponad połowę taniej, więc możemy pozwolić sobie na porządny sprzęt wkładając w niego niewielki wkład pieniężny. Kolejną zaletą jest to, że zakup takiego komputera jest ekologiczny. Dzięki kupowaniu sprzętu elektronicznego z drugiej ręki, nie powstaje aż tyle elektrośmieci, które są dużym problemem. Ukryte problemy ze sprzętem nie będą naszym kłopotem, bo komputer, kiedy już wróci z leasingu, oddawany jest do testów diagnostycznych, a my po zakupie mamy na niego gwarancję, co zapewnia, że ze sprzętem nie stanie się nic złego.

Gdzie kupić komputer poleasingowy?

laurem.pl znajdziesz komputery poleasingowe wszystkich klas z najlepszych firm i o podzespołach spełniających Twoje potrzeby.