Dobry zespół na wesele – o czym należy pamiętać?

Planowanie wesela zajmuje ogrom czasu. Narzeczeni z wielką uwagą podchodzą do tego, aby zadbać o każdy detal. Wybór odpowiedniego kościoła, sali weselnej, menu, kreacje, garnitur, zaproszenia, oprawa fotograficzna – wymieniać można tak naprawdę bez końca. Tak, ważna jest również muzyczna. Duża ilość osób stawia na zespół muzyczny na wesele. Trzeba jednak z uwagą podejść do wyboru takiej kapeli, aby być pewnym tego, że zabawa będzie udana a goście będą ją wspominać jeszcze przez długi czas.

Budżet finansowy

Jednym z wyznaczników na pewno powinna być cena, jak również część budżetu, który można przeznaczyć na ten cel. Każda para powinna pamiętać o tym, że im liczniejsza będzie kapela, tym cena będzie rosnąć. Nie ma więc co przesadzać z ilością śpiewaków, czy też muzyków. W końcu nikt nie chce całego budżetu lub jego zdecydowanej większości przeznaczyć na zespół. Do tego tematu należy podejść w sposób rozsądny. Aby być pewnym tego, że nikomu nie zabraknie pieniędzy na inne wydatki, jakie związane są z organizacją ślubu i wesela.

Zespół i konferansjer

Trzeba pamiętać o tym, że zespół muzyczny na wesele ma za zadanie nie tylko śpiewać znane przeboje. Muszą to być również takie osoby, jakie będą w stanie zachęcić nawet największych mruków do zabawy, którzy nie będą chcieli oderwać się od stołu. Na tym właśnie polega konferansjerka. Należy więc sprawdzić, czy dana kapela ma odpowiednie doświadczenie w zabawianiu gości. Nie jest tu mowa o kilkunastu latach spędzonych na scenie muzycznej, ale przynajmniej te kilka lat jest jak najbardziej wskazanych. Zespól ma za zadanie wejść w interakcję z otoczeniem. Będzie grał, będzie śpiewał, ale także prowadził różnorodne zabawy, jakie związane są właśnie z weseliskiem.

Repertuar muzyczny

Zawsze trzeba upewnić się odnośnie tego, jaki repertuar muzyczny jest w stanie zapewnić dany zespół. Tym bardziej, że wesele to na ogół wielopokoleniowe spotkanie. Goście będą chcieli wysłuchać (i pobawić się!) przy piosenkach muzycznych z różnych lat. Babcia z wujkiem Heńkiem na pewno chętnie usłyszą coś z klasyki lat 70′, a kuzynka chętnie poszaleje na parkiecie przy najnowszych piosenkach, jakie często puszczane są przez różnorodne stacje radiowe.

Wspominając repertuar muzyczny, należy również odnieść się do piosenek zakazanych i wskazanych. Dobry zespół na imprezę będzie w stanie zaoferować różnorodne piosenki. Całkiem możliwe, że również te utwory, jakie przywoływać mogą złe wspomnienia. Warto z góry odbyć rozmowę z zespołem na ten temat, aby podczas własnej zabawy nie przeżyć niemiłego zaskoczenia. Należy również wskazać piosenki, jakie na pewno będą miłe dla ucha. A już na pewno tą, która ma być pierwszym tańcem. Tak, aby wszystko mogło odbyć się według z góry ustalonego scenariusza.

Do wyboru są różnorodne zespoły muzyczne. Każda para narzeczonych powinna z odpowiednim wyprzedzeniem poszukać takiej kapeli, aby móc ją dla siebie zarezerwować. Wiele zespołów ma niekiedy terminy wykupione na kilka lat do przodu, dlatego nie ma się co zastanawiać.