Polecane generatory linków magnet torrent 2021

Polecane Generatory linków magnet torrent 2020

Pliki torrent to wygodny sposób udostępniania i pobierania treści. Zawierają informacje o plikach docelowych nie na serwerze, ale na komputerach użytkowników. Im więcej użytkowników zapisuje określony plik na dysku twardym, tym skuteczniejsze jest torrentowanie. Ostatnio wiele witryn odchodzi od torrentów na rzecz linków magnetycznych. Użytkownik może je sam zdobyć za pomocą generatorów magnet link

Co to jest magnet link?

Witryny zbierające pliki torrent są szeroko wykorzystywane do nielegalnego udostępniania treści – filmów, gier lub oprogramowania. Takie działania mogą być śledzone przez organizacje antypirackie. Ponadto przechowywanie setek tysięcy plików wymaga dużego serwera, którego utrzymanie może być kosztowne.

Z punktu widzenia administratora połączenia magnetyczne są bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem. Zamiast identyfikowalnych informacji o pobranym pliku zawierają one losowo wygenerowany podpis (hash). Na podstawie sieci BitTorrent klient określa adres IP źródła – urządzenia, na którym znajduje się plik docelowy. Odbywa się to za pomocą protokołu DHT (Distributed Hash Table), który z kolei przekazuje dalej połączenie między „sąsiednimi” adresami IP, aż do znalezienia oryginalnego pliku. Osoba, która pobrała plik, jest następnie przez tydzień źródłem pobierania (siewnikiem) dla innych użytkowników (pijawek).

Generatory Magnet Link – lista

Magnet link można generować bezpośrednio z torrentów dostępnych w sieci. Dzięki temu masz dostęp do plików przechowywanych na stronach internetowych, które wymagają rejestracji lub opłaty za pobranie – pod warunkiem, że torrent info_hash jest widoczny bez logowania. Generator magnetyczny można znaleźć pod następującymi adresami, na przykład:

hardrisk.github.io/magnet

pood.re/magnet

centrump2p.com/magnet

http://romanr.info/magnet.html

https://github.com/thetooi/BitTorrent-Magnet-Link-Generator

Linki magnetyczne są przydatne do wymiany legalnych treści bez konieczności przesyłania ich na serwer. Udostępnianie plików P2P (peer-to-peer) może odbywać się za pomocą linków magnetycznych umieszczanych na blogach, w mediach społecznościowych lub w komunikatorach internetowych. Link do zawartości własnego komputera można utworzyć za pomocą Phex (instrukcja