Jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowlaka?

W oczekiwaniu na przyjście na świat nowego członka rodziny należy zadbać o stworzenie mu komfortowych i bezpiecznych warunków do życia. Wyprawka dla noworodka powinna zostać skompletowana już z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Lista potrzebnych rzeczy jest dosyć długa, trzeba też liczyć się z niemałymi wydatkami. Warto rozplanować sobie zakupy, aby o niczym nie zapomnieć i nie nadwyrężyć zbyt mocno domowego budżetu. Nie trzeba się spieszyć, ale zwlekanie również nie będzie wskazane. Oczywiście pierwsze miesiące ciąży to zbyt wcześnie na to, aby przygotować dom na pojawienie się maluszka, Zaleca się przystąpić do kompletowania wyprawki w drugim trymestrze, po osiemnastym tygodniu ciąży.

O czym pamiętać podczas kompletowania wyprawki dla maluszka?

Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać różne ubranka wykonane z miękkich, naturalnych tkanin. Muszą być one przyjazne dla delikatnej skóry dziecka, bo będą miały z nią bezpośredni kontakt. Powinno się kupić co najmniej pięć sztuk body z długim i krótkim rękawem. Potrzebne będą także pajacyki i śpioszki, warto od razu wziąć kilka sztuk. Nie może zabraknąć paru czapek: lekkich i cienkich na ciepłe dni oraz modelu na chłodniejsze pory roku i spacery na zewnątrz. Należy zaopatrzyć się w minimum sześć sztuk koszulek, cztery pary skarpet bawełnianych, dwie pary spodenek niemowlęcych, dwie bluzy, sweter, kombinezon dobrany do pory roku. Można też kupić ubrania wyjściowe na różne okazje.

Dziecko będzie potrzebowało także różnych kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji. Istotne jest to, aby wybrać produkty przyjazne dla niemowlaków Nie mogą one wywoływać podrażnień ani alergii. W wyprawce powinny znaleźć się następujące elementy: mydło, oliwka, maść na odparzenia, chusteczki nawilżane, krem ochronny do pupy, sól fizjologiczna, jałowe gaziki, płyny antyseptyczny i do kąpieli, krem z filtrem przeciwsłonecznym, termometr do wody, podkłady do przewijania. Warto też zaopatrzyć się w specjalne środki czystości dla najmłodszych, wolne od fosforanów i innych szkodliwych substancji.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

W wyprawce dla dziecka nie powinno zabraknąć nosidełka, które umożliwiają wygodne i bezpieczne przenoszenie dziecka. Potrzebny będzie również niż odpowiedni fotelik samochodowy. Warto również zainwestować w bujak, który ułatwi uspokojenie dziecka i pomoże w zasypianiu. Niezbędne będą także artykuły do karmienia niemowląt. Powinno się kupić co najmniej dwie różne butelki do karmienia i dopasować do nich odpowiednie smoczki. Świetnie sprawdzi się model przypominający pierś matki, antykolkowy. Istotne są także śliniaczki, aby łatwiej było zachować higienę podczas jedzenia. Z produktów do prania dla niemowląt wymienić można łóżeczko, materac i pościel. Warto też wyposażyć się w dodatkowe akcesoria typu elektroniczna niania, ochraniacza na szczebelki łóżka, zabawki sensoryczne. Przydadzą się także laktator, pojemnik na pieluchy, kocyk, rożek kąpielowy, waga niemowlęca, mata dla dziecka, przewijak.