Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przez Internet, Bluetooth lub PC?

Dzisiejsze telefony to urządzenia, które zdecydowanie służą już nie tylko do dzwonienia czy pisania smsów, ale stanowią przenośne komputery i rejestratory codziennego życia. Wbudowane w smartfony aparaty o wysokiej rozdzielczości gwarantują zdjęcia, które coraz trudniej odróżnić od tych wykonanych przy pomocy lustrzanki. To naturalne, że użytkownicy telefonów chcą dzielić się z bliskimi swoimi zdjęciami, nie tylko w Internecie ale również przesyłając je bezpośrednio z urządzenia na urządzenie. Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon? Można to zrobić na kilka sposobów. Wybierz spośród nich ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przez Internet?

Mając dostęp do łącza internetowego, jesteś w stanie podzielić się swoimi zdjęciami lub filmami z użytkownikiem drugiego telefonu. Gdy zatem nie wiesz, jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon, podpowiadamy, że możesz skorzystać z następujących możliwości:

Sposób nr 1: przesłanie zdjęć na maila – zaloguj się na telefonie do swojej skrzynki pocztowej i utwórz nową wiadomość, załączając do niej wybrane zdjęcia ze swojej galerii. Następnie w polu odbiorcy wpisz adres e-mail właściciela telefonu, który ma otrzymać pliki i kliknij „wyślij”. Zaletą tej metody jest to, że możesz przesłać nawet duże zdjęcia bez kompresji, która mogłaby pogorszyć ich jakość.

Sposób nr 2: prześlij zdjęcia przez portal społecznościowy lub komunikator, np. Messenger Facebooka lub WhatsApp. Miej jednak na uwadze, że zdjęcia najprawdopodobniej ulegną kompresji, więc jeśli chcesz przesłać je po to, by druga osoba mogła je wydrukować, lepiej skorzystaj z metody nr 1 lub 3.

Sposób nr 3: potrzebujesz przesłać większą pulę zdjęć i jednocześnie chcesz uniknąć kompresji? Skorzystaj z Dropboxa lub Dysku Google. Prześlesz w ten sposób dowolną ilość zdjęć z galerii swojego telefonu. Następnie udostępnij pliki znajdujące się na dysku wybranemu użytkownikowi – będzie on mógł ściągnąć je na swój telefon bez klikania w każde zdjęcie z osobna.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon, gdy łącze internetowe akurat nie jest dostępne, przyda Ci się wbudowana w telefonie funkcja Bluetooth.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przez Bluetooth?

Bluetooth to wygodny i bezprzewodowy system przesyłania danych pomiędzy użytkownikami telefonów wyposażonych w tę funkcję. Ale uwaga: istotne jest, aby telefony pracowały na tym samym systemie. Aby przesłać zdjęcia z telefonu na telefon, musisz mieć do dyspozycji dwa urządzenia pracujące na systemie Android lub dwa urządzenia z systemem iOS.

Jeśli nie wiesz, jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon poprzez łącze Bluetooth, kieruj się następującymi wskazówkami:

Krok 1: Uruchom łącze Bluetooth na obu telefonach.

Krok 2: Zainicjuj połączenie Bluetooth, korzystając z ustawień telefonu.

Krok 3: Wejdź w galerię zdjęć w telefonie, z którego ma nastąpić transfer danych, a następnie wybierz konkretne pliki do wysłania i udostępnij je drugiemu urządzeniu przez Bluetooth.

Krok 4: Zaakceptuj transfer plików na drugim urządzeniu, gdy system zapyta o zgodę.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przez komputer?

Jeśli masz do przesłania dużą ilość zdjęć i jednocześnie nie chcesz korzystać z wrzucania ich na dysk Google, e-mail lub Dropboxa, możesz dokonać transferu pomiędzy telefonami, używając w tym celu komputera. Musisz dysponować jednak odpowiednimi kablami, przy pomocy których podłączysz urządzenia do komputera. Gdy telefony są już podłączone do peceta, z poziomu komputera wybierz na telefonie folder, w którym znajdują się zdjęcia, a następnie dokonaj transferu jego zawartości na drugi smartfon. Transakcja wymaga akceptacji przesyłu plików na drugie urządzenie. Następnie skopiowane pliki należy wkleić do odpowiedniego folderu na urządzeniu docelowym, w przypadku telefonów z Androidem będzie to folder o nazwie DCIM, w przypadku smartfonów z systemem iOS konieczne jest włączenie aplikacji iTunes.

Wbrew pozorom przesył zdjęć lub filmów pomiędzy dwoma telefonami nie jest wcale trudny, niezależnie od tego, czy dysponujemy podłączeniem do Internetu, czy nie. Wystarczy wybrać jedną z metod i zastosować się do kilku prostych wskazówek, a wybrane pliki trafią na drugie urządzenie w naprawdę krótkim czasie. Zainteresować może Cię również instrukcja odnośnie tego jak odblokować klawiaturę w laptopie.