Jak wybrać idealny obraz, który uzupełni aranżację mieszkania?

Elementy ozdobne są niezwykle ważne, gdy planuje się wystrój wnętrza. Nie tylko idealnie dopełniają aranżację, ale również dodają jej niepowtarzalnego charakteru. Niesamowicie istotne jest zwłaszcza odpowiednie udekorowanie ścian, aby całość nie prezentowała się zbyt surowo. Jak to jednak zrobić, aby uzyskać najbardziej pożądany efekt?

Perfekcyjny obraz do salonu

Salon jest dość wyjątkowym pomieszczeniem, gdyż to właśnie tam przeważnie przyjmuje się gości. Stanowi on ponadto miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu. Najczęściej kupuje się do niego obraz przedstawiający krajobraz lub motywy roślinne. Wynika to z tego, że tego typu tematyka pasuje do większości aranżacji. Spora liczba osób ceni sobie zwłaszcza dzieła skupiające się na zbiornikach wodnych, ponieważ kojarzą się one ze spokojem oraz wyciszeniem.

Warto też zwrócić uwagę na to, jaki obraz posiada rozmiar. Zbyt mały nie będzie się wystarczająco efektownie prezentował, przesadnie duży natomiast potrafi nieco przytłoczyć wystrój. Im bardziej minimalistyczne, surowe wnętrze, tym większe dzieło powinno się zamówić. Należy bowiem zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi elementami aranżacji. Dzięki temu stworzy się oszałamiającą całość.

Jaki obraz pasuje do sypialni?

Sypialnia kojarzy się głównie ze snem oraz relaksem. Wobec tego najlepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na obraz, który utrzymano w stonowanych kolorach. Może on przedstawiać na przykład:

  • jezioro,
  • niebo,
  • statek,
  • rozmaite rośliny.

Są to zdecydowanie najpopularniejsze motywy. Sypialnię urządza się przeważnie w minimalistycznym stylu, aby stworzyć spokojną, przytulną atmosferę. W takim wypadku praktycznie każde dzieło pasuje do reszty aranżacji. Może to sprawić, że będzie dosyć ciężko zdecydować się na konkretny egzemplarz, gdyż jest ich niesamowicie dużo. Warto wybierać prace mniej znanych artystów, gdyż dzięki temu ma się pewność, że posiada się wyjątkowy obraz, którego reprodukcja nie wisi w większości domów. Dla wielu osób oryginalność jest bowiem niesamowicie ważna.

Perfekcyjna ozdoba do przedpokoju

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Należy więc zadbać o to, aby przedpokój odpowiednio się prezentował. Dopracowana aranżacja z pewnością zrobi wrażenie na gościach. W takim przypadku warto zdecydować się na obraz z wyrazistym motywem, aby od razu przyciągnął do siebie uwagę. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt dobrze oświetlone, najlepiej zakupić egzemplarz utrzymany w żywych kolorach, dzięki czemu każdy od razu go dostrzeże.