Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Rozwój technologii informatycznych sprawił, że w dzisiejszych czasach praktycznie nie da się prowadzić firmy bez strony internetowej. Pozwala ona na dotarcie do wielu klientów niewielkim nakładem czasu i pieniędzy. Lecz jak wybrać odpowiedniego wykonawcę strony internetowej, aby otrzymać rzetelnie wykonaną stronę za uczciwe pieniądze?

Wbrew pozorom nie jest to wcale proste, ponieważ w ostatnich latach powstało wiele firm specjalizujących się w wykonywaniu stron na potrzeby firm. Poza ceną usługi należy zwrócić uwagę na kilka czynników – w tym to co dokładnie wykonawca oferuje w danej cenie.

Koszt stworzenia strony internetowej

Koszt stworzenia strony internetowej zależy między innymi od:

  • wykonawca – firma, czy freelancer?
  • stopień skomplikowania projektu – jedna strona, czy bardziej rozbudowany serwis?
  • użyte technologie – pisana od podstaw, czy przy użyciu website buildera?

Szczególnie ostatni punkt jest istotny. Pisanie strony od podstaw to koszt nawet kilku tysięcy złotych, z kolei wykorzystanie website buildera może go znacznie ograniczyć. Dzięki temu można mieć wysokiej jakości serwis internetowy już od kilkuset złotych. Warto pamiętać, że wszelkie wymagania odnośnie zlecenia muszą znaleźć się w umowie – tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że strona zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami.

Co obecnie jest standardem?

Wzrost popularności urządzeń mobilnych wpłynął na potrzeby w zakresie projektowania stron Internetowych. Użytkownicy przez większość czasu spędzonego w Internecie korzystają ze smartfonów, dlatego dostosowanie strony internetowej do niewielkich ekranów jest koniecznością. Jest to tzw. responsywność i przy wyborze wykonawcy należy KONIECZNIE upewnić się, że zapewni on wersję mobilną tworzonej strony!

Ważne jest również zastosowanie odpowiedniego systemu CMS. Umożliwia on edycję treści zawartych na stronie z poziomu wygodnego interfejsu użytkownika, bez konieczności jakiegokolwiek programowania. Dzięki niemu osoba nietechniczna może z powodzeniem edytować treści na stronie na potrzeby firmy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru odpowiedniej firmy w zakresie stworzenia strony internetowej koniecznie zobacz wybór wykonawcy krok po kroku.

Narzędzia do tworzenia strony internetowej

Tworzenie strony internetowej wymaga czasu, a czas jak wiadomo kosztuje. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele narzędzi, które znacznie przyspieszają proces tworzenia serwisu. Jednym z najpopularniejszych jest kreator BOWWE, czyli narzędzie, z pomocą którego tworzenie strony internetowej jest prostsze i szybsze niż kiedykolwiek. Gotowe strony dostosowane są również do urządzeń mobilnych, dzięki czemu masz pewność, że Twoja strona znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania Google i w ten sposób uzyskasz więcej klientów!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Internacjonalizacja firmy i promocja marki BOWWE”. Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.3 Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.