Jak znaleźć dobrego neurologopeda w Warszawie i zwalczyć jąkanie u dziecka?

Neurologopedia to niezwykle potrzebny dział medycyny. Dorośli, a przede wszystkim dzieci mogą mieć problemy z prawidłowym mówieniem z różnych powodów. Neurologopeda to lekarz, z którego pomocą możemy pozbyć się problemów związanych np. z jąkaniem u dzieci. Specjalista pomaga też osobą po tragicznych doświadczeniach związanych z wypadkiem, kiedy aparat mowy może odmawiać posłuszeństwa. Jak znaleźć dobrego neurologopedę w Warszawie? Czym jest jąkanie u dzieci, jak je leczyć? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Neurologopedia – na czym polega? 

Neurologopeda zajmuje się leczeniem zaburzeń mowy w szerszym spektrum niż logopeda. Do jego pracy należy opieka nad osobami z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i późno dojrzewających. 

Neurologopeda zajmuje się:

  • rehabilitacją i terapią pacjentów, u których zaburzenia mowy są spowodowane np. chorobami psychicznymi lub udarami, wypadkami,
  • prowadzeniem ćwiczeń w specjalistycznych ośrodkach,
  • diagnozą problemów z mową w obrębie połykania, ssania, żucia oraz jąkaniem u dzieci i dorosłych,
  • prowadzeniem terapii (ćwiczeń głosowych, słuchowych, oddechowych).

Neurologopedia – jak zwalczyć jąkanie u dzieci?

Jąkanie u dzieci to przykra dolegliwość, która może nawet powodować wyśmiewanie przez inne dzieci. Jest to zaburzenie z którym można skutecznie walczyć. Jeżeli twoje dziecko wykazuje niepokojące objawy, takie jak: powtarzanie głosek np. (b-b-balon), przeciąganie głosek i trudność w ich wydobyciu, blokowanie się na dźwiękach w mowie i dłuższe przerwy w czasie mówienia prawdopodobnie zmaga się z jąkaniem. Warto udać się w tym wypadku do specjalisty i skonsultować z nim swoje obawy. Neurologopedzi w Warszawie podejmą wszelkie kroki, żeby pomóc twojemu dziecku, dlatego nie zwlekaj z umówieniem dziecka na wizytę.

Neurologopedia – jak znaleźć dobrego neurologopeda w Warszawie?

W stolicy mamy wiele świetnych lekarzy, w tym wielu Warszawskich neurologopedów. Jednak jak dostać się do polecanego specjalisty? Aby dotrzeć do informacji na temat lekarzy, możesz skorzystać z zasobów internetowych. Pacjenci często wypowiadają się na temat neurologopedów, którzy pomogli im lub ich dzieciom, dokładnie opisując przypadki. Terapia neurologopedyczna ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od występujących objawów. Plan terapii dobierany jest także odpowiednio do wieku. Cena wizyty u neurologopedy w Warszawie wynosi około 160 zł – w przypadku osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Dobry nerologopeda będzie cierpliwy, kreatywny, wytrzymały w dążeniu do celu. Powinien dbać o dobrą atmosferę podczas terapii i budować z pacjentem pozytywne relacje – szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci. Oprócz tego specjalista musi nieustannie poszerzać swoją wiedzę i motywować pacjentów do skutecznej pracy. 

Podsumowanie

Problemy z aparatem mowy nie są przyjemnym doświadczeniem, ale na szczęście możemy je leczyć. Mimo, że jąkanie u dzieci wydaje się być nieuleczalne, lekarze neurologopedzi doskonale sobie z nim radzą. Nie zwlekaj więc z zapisaniem swojego dziecka do lekarza.