Meble na wymiar czy gotowe – co wybrać?

Meble na wymiar czy gotowe – co wybrać?

W trakcie urządzania domu przed każdym stanie wybór mebli. Każdy chciałby, aby jego wnętrze wyglądało elegancko, gustownie oraz zwracało uwagę wszystkich gości. Dobór mebli wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Czasem ciężko znaleźć umeblowanie, które spełni nasze oczekiwania oraz doskonale wpasuje się w metraż pomieszczenia.

Zarówno meble na wymiar jak i gotowe powinny wypełniać wnętrze w taki sposób aby, było bardziej komfortowe oraz funkcjonalne. Zrezygnuj z niepotrzebnego zatłaczania pokoju wyposażeniem. Często wystarczy kilka dobrze dobranych mebli, aby pomieścić wszystkie swoje rzeczy oraz wypełnić przestrzeń w taki sposób, by poruszanie się po domu było łatwe.

Od czego zacząć? – wybór mebli 

Podejmując decyzje o doborze mebli do danego pomieszczenia w domu, warto pamiętać, aby wszystkie były w jednym wybranym stylu, tworzyły jedną całość oraz estetycznie się łączyły. Weź pod uwagę odpowiednio dobraną kolorystykę, materiał z których są zrobione oraz ich użyteczność.

Przy pomieszczeniach o mniejszych rozmiarach, postaw nie na ilość mebli lecz wielofunkcyjność. Przykładowo przy wyborze szafek zwróć uwagę na ich pojemność, a przy wyborze łóżka dla dziecka czy jest rozsuwane oraz czy ma szufladę pod materacem. Patrząc na ceny zwróć też uwagę na jakość, by wyposażenie domu zdobiło go przez lata.

Czy gotowe meble to dobry wybór?

W pomieszczeniach dużych o standardowych wymiarach oraz we wnętrzach, których cała wolna przestrzeń nie musi zostać wykorzystana, świetnie sprawdzą się meble gotowe. Ich dużym plusem jest możliwość zakupienia całego zestawu w jednym stylu do samodzielnego montażu. Jest to ogromnym ułatwieniem dla klienta w doborze wystroju wnętrz.

Takie wyposażenie pomieszczenia jest o wiele tańsze w stosunku do mebli wykonywanych na zamówienie. Dużą zaletą jest również sporo krótszy czas oczekiwania oraz możliwość łatwiejszego transportu, dzięki nietrudnemu demontażowi. Minus jest taki, że ilość modeli do wyboru jest ograniczona oraz nie ma możliwości dopasowania do potrzeb wnętrza.

Kiedy wybrać? – meble na wymiar 

Meble wykonywane na zamówienie to doskonałe rozwiązanie dla małych mieszkań o ograniczonej przestrzeni, którą warto zapełnić w miarę możliwości jak najbardziej, jednak bez robienia zbędnego tłoku. Plusem takiego wyjścia jest dostosowanie się do wnętrza oraz nie pozostawianie niepotrzebnych pustych kątów.

Wszystko zależy tutaj od wizji projektanta, ponieważ wyposażenie na wymiar może być zrobione w każdym dowolnie wybranym stylu, tak naprawdę nie ma tu żadnych ograniczeń. Takie meble doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu umieszczonym w nietypowym miejscu na przykład na poddaszu. Są one dostosowywane do potrzeb oraz wizji klienta.