Panele fotowoltaiczne – firma z Rzeszowa

Panele słoneczne dostarczają energię odnawialną do domów i firm. Energię elektryczną generują promienie UV pochodzące ze światła słonecznego . Nieograniczona „podaż” światła słonecznego w stanie jest zasilić zapotrzebowanie na energię w gospodarstwach domowych i firmach. Tym samym chroniąc środowisko naturalne przed skutkami negatywnego wpływu emisja gazów cieplarnianych. Jeśli jednak chcesz maksymalnie wykorzystać swój system paneli słonecznych, powinieneś upewnić się, że są one odpowiednio zorientowane.

Właściwa orientacja to taka, gdy jest skierowana bezpośrednio w stronę słońca. Ponieważ pozwoli to na bardziej bezpośrednie działanie promieni słonecznych w ciągu dnia. Jednak słońce nie jest w tej samej pozycji przez cały dzień, więc należy je ustawić tak, aby w danym miejscu można by było uzyskać jak najwięcej światła słonecznego z fotowoltaicznych paneli słonecznych.

Przyjrzyjmy się niektórym właściwym metodom pozycjonowania paneli. Tak abyś mógł zebrać jak najwięcej energii elektrycznej mając zainstalowany taki system słoneczny.

Cień

Upewnij się, że panele słoneczne nie są zacienione. To umożliwi maksymalne  kumulowanie się światła słonecznego w ciągu dnia. Monitoruj cień na podwórku lub dachu pod kątem otaczających drzew, budynków i innych cieni, które mogą zmniejszyć ekspozycję na słońce. Jeśli zauważysz, że obszar staje się zbyt zacieniony, możesz zmniejszyć zacienienie (np. podcięcie drzew) lub znaleźć nową pozycję dla paneli.

Orientacja fotowoltaika Rzeszów

Orientacja to, jak omówiono wcześniej, sposób pozycjonowania paneli. Wiele razy pozycje nie pozwalają na zebranie wystarczającej ilości światła słonecznego. Gdy właściciele domów nie mają eksperta ds. paneli fotowoltaicznych, który ocenia ich nieruchomość i udziela porad i rozwiązań słonecznych. Umieszczając fotowoltaiczne panele słoneczne na nieruchomościach najlepiej omówić temat ze specjalistami od energii słonecznej sposoby rozmieszczenia paneli słonecznych.  Tak, aby uzyskać, jak najwięcej korzyści z zainstalowanych systemów słonecznych.

Przygotowanie do instalacji fotowoltaiki

Panele słoneczne to doskonała inwestycja dla wielu domów i firm, prowadząca do dużych oszczędności energii i mniejszego zanieczyszczenia środowiska. Jeśli jesteś gotowy, aby zainstalować je w swoim domu, dobrze jest zrobić jak najwięcej przygotowań, aby specjaliści od fotowoltaiki ocenili ekspozycję na słońce, a także wszelkie potencjalne problemy, które staną na drodze do produkcji energii.

Zaplanuj ilość potrzebnej mocy kW

Zanim zainwestujesz w panele słoneczne, upewnij się, że wiesz, ile potrzebujesz uzyskać energii w kW. Jednym z obszarów, w którym ludzie się mylą, jest planowanie rocznej mocy kW na podstawie poziomów letnich. Gdy nadchodzi zima i zużywają więcej energii, okazuje się, że ich panele nie zapewniają im tego, czego potrzebują. Dlatego zawsze opieraj swoje obliczenia na zimowych poziomach mocy kW, aby mieć wystarczającą moc na cały rok.

Jaką ilości energii elektrycznej można uzyskać z instalacji fotowoltaicznej o mocy np. 4 kW?

To pytanie jest nieco skomplikowane. Odpowiedź wymaga zmiennych informacji, takich jak:

Jak długo masz w domu słońce i ile dni jest za chmurami?

Pod jakim kątem montujesz panele i ile godzin dziennie otrzymują nasłonecznienie?

W jakim stopniu słońce przenika przez atmosferę na podstawie długości geograficznej na jakiej obecnie się znajdujesz ?